ارز تزوس tezos چیست؟

وقتی نوبت به راه اندازی اولیه ارزهای دیجیتال می رسد، اسم این ارز دیجیتال هم کنارش می آید که اسم آن تزوس است. براساس وب سایت پروژه ، تزوس یک بلاک چین غیرمتمرکز است که با ایجاد یک مشترک المنافع دیجیتال واقعی کنترل می شود و تأیید رسمی را تسهیل می کند ، تکنیکی که به صورت ریاضی صحت کد حاکم بر معاملات را اثبات می کند و امنیت حساس ترین یا مالی با وزنه را تسهیل می کند.در عمل این بدان معنی است که تزوس یک شبکه بلاک چین است که به یک نشانه دیجیتالی به نام Tez یا (Tezzie (XTZ وصل می شود. بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال ، تزوس شامل استخراج نشانه های Tez نیست. در عوض دارندگان نشانک برای شرکت در مکانیسم اجماع اثبات سهام پاداش دریافت می کنند .با این حال ، با وجود شروع امیدوارکننده و یکی از بزرگترین ICO تا به امروز تزوس با تاخیرهای زیادی روبرو شده است که برخی از آنها منجر به مشکلات قانونی شده اند.

 

tezos چیست؟

مانند بیت کوین و اتریوم ، تزوس یک دفترچه غیر متمرکز است که از فناوری بلاک چین استفاده می کند. مانند اتریوم ، تزوس برای استفاده از قراردادهای هوشمند طراحی شده است (طبق گفته توسعه دهندگان تزوس یونان باستان برای قرارداد هوشمند است).برخلاف این رمزها و ارزهای قبلی رمزگذاری شده ، با این حال، تزوس مفهوم قرارداد هوشمند را یک قدم جلوتر با اجازه دادن به شرکت کنندگان به طور مستقیم کنترل قوانین شبکه انجام می دهد.تزوس قرار است یک شبکه در حال تحول باشد. این انعطاف پذیری به عنوان یکی از جنبه های مهم سیستم به حساب می آید ، زیرا عدم انعطاف پذیری و مقیاس پذیری در بیت کوین به خصوص باعث ایجاد دشواری دردهای در حال رشد برای ارزهای دیجیتال پیشرو در جهان توسط کلاه بازار شده است.

 

کار XTZ چیست؟

یکی از عناصر متمایز تزوس حاکمیت آن است. در حالی که اکثر بلاکچین های اولیه به تیم های توسعه و جوامع معدن اعتماد می کنند تا گزینه های جدیدی را برای طراحی انتخاب کنند ، تزوس تلاش می کند تا فرایند تصمیم گیری را به شبکه خود کاربران تبدیل کند.تزوس با ایجاد قوانین محکمی برای تصویب ارتقاء پروتکل که بعداً به طور خودکار در شبکه مستقر می شوند ، یک رویکرد اساسی را اتخاذ می کند.

به عنوان یک نتیجه از این سیستم تزوس مشارکت کاربران را در فرآیند توسعه اصلی تحریک می کند. این نه تنها روند توسعه را دموکراتیک می کند بلکه به عدم تمرکز نگهداری شبکه تزوس نیز کمک می کند.در همان زمان ، توسعه دهندگان تزوس آگاه بودند که برخی از ویژگی های مهم کلیدی مورد نیاز برای حفظ با گذشت زمان هستند. به منظور اطمینان از این که این موضوع همچنان باقی مانده است، تزوس برای اثبات ریاضی از اثبات حفظ این خصوصیات ، از اثبات رسمی استفاده می کند.

در حقیقت، این بدان معناست که شبکه تزوس به طور غیر متمرکز است ، همانطور که زنجیره های دیگر نیز وجود دارند ، در حالی که این شامل مکانیزمی است که امکان تصمیم گیری جمعی را نیز فراهم می کند. به دارندگان نشان های تزوس اجازه داده می شود که در مورد روند توسعه پروتکل در انتظار باشند.

 

گستردگی در عرضه اولیه سکه

تزوس با داشتن یک شبکه قدرتمند و انعطاف پذیر در هسته اصلی خود ، در عرضه اولیه سکه خود توجه گسترده ای را به خود جلب کرد. ICO از اول ژوئیه سال ۲۰۱۷ شروع شد و در ادامه ۲۳۲ میلیون دلار درآمد کسب کرد و این امر به یکی از بزرگترین ICO های تمام زمان تبدیل شد.با این حال ، به دنبال موفقیت ICO ، یک اختلاف بزرگ بین بنیانگذار تزوس و رئیس جمهور یوهان Gevers و آرتور و Kathleen Breitman ، صاحبان حقوق مالکیت معنوی تزوس رخ داد.در نتیجه اختلاف نظر ، راه اندازی سکوی خود تزوس به طور نامحدود به تعویق افتاد. از اوایل ماه مارس ۲۰۱۸ ، شبکه تزوس هنوز راه اندازی نشده بود ، اگرچه پیش از این كاترین بریتمن پیشنهاد كرده بود كه این راه اندازی طی چند هفته یك كنفرانس در UCLA در ۱۷ و ۱۸ فوریه برگزار شود.

 

مشکلاتی که tezos با آن مواجه بود.

تاخیر در پرتاب یکی از دلایلی بود که تزوس به مشکل قانونی رسیده است. کاربران با طرح این ادعا كه Tezzies اوراق بهادار را تشکیل می دهند و تعدادی از آنها ثبت نشده بودند ، پرونده ای علیه این شركت به راه انداختند. این دادخواستها به دنبال این است که سرمایه گذاران بتوانند مبلغ بازپرداختی را برای خریدهایی که در ICO انجام داده اند دریافت کنند.

در فوریه ۲۰۱۸ ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بنا به درخواست وکیل دیوید سیلور از طریق قانون آزادی اطلاعات از ارائه اطلاعات در مورد تزوس خودداری کرد. سیلور به عنوان نماینده شاکیان در دادخواست طبقاتی علیه تزوس عمل کرده بود که در نوامبر سال ۲۰۱۷ تشکیل شد.در اواسط فوریه سال ۲۰۱۸ ، سرمایه گذاران در پروژه تزوس خوش بینانه به دست آوردند که این شبکه به عنوان دو عضو هیئت مدیره بنیاد تزوس از جمله Gevers ، به طور داوطلبانه تصمیم به کناره گیری گرفت. آنها توسط اعضای جامعه تزوس میشل مونی و رایان جس جایگزین شدند.در اظهارات مربوط به جایگزینی ، رایان جس اظهار داشت:

یوهان گورس و دیگو الیویه و فرناندر پونز داوطلبانه پیشنهاد استعفا از هیئت بنیاد داده اند. آنها به موفقیت پروژه Tezos متعهد شده اند و از پیشرفت آن در جهت آینده ای روشن پشتیبانی خواهند کرد. رایان جس پیش از ICO این شرکت با بریت منز در اختلاف Tezos طرفداری کرده بود.

 

 

پیشنهادات تیم XTZ

مهارت های تجاری خود را با شبیه ساز بورس رایگان ما آزمایش کنید. با هزاران معامله گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به بالا معامله کنید! قبل از شروع ریسک برای پول خود ، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را به گونه ای تمرین کنید که وقتی آماده ورود به بازار واقعی هستید عمل مورد نیاز خود را انجام داده باشید. امروز شبیه ساز سهام خود را امتحان کنید.

در جامعه ی ارزها آیا tezos ارزشی هم دارد؟

یکی از مصاحبه شونده ها (که ترجیح می داد ناشناس بماند) به CoinDesk گفت که او از اینکه یک بیت کوین ماکسیمالیست باشد به دلیل عدم توانایی تغییر بیت کوین ازارز تزوس استفاده می کند.وی به CoinDesk گفت:من افراد زیادی را می بینم که از بیت کوین وارد تزوس می شوند ، زیرا ما شاهد بسیاری از مواردی بودیم که در سیستم قبلی شکسته شده بودند.شاید این تزوس چیزی است که می تواند این موضوع را حل کند.
لوکاس زوگ،(اصطلاح تزوس برای کسانی که مسئول ایجاد بلوک هستند که همچنین کارگاه هایی را در زمینه اعتبارسنجی بلاک چین آموزش می دهد) گفت: تولید کنندگان تزوس به اندازه کافی از یک تعهد مشترک برای مشارکت در حاکمیت برخوردار هستند که هیچگونه فشاری در نامگذاری و عدم متحد بودن یکدیگر را ندارند. در رسانه های اجتماعی به دلیل رأی ندادن. دارندگان Token همچنین نشان می دهند که آنها با کنار گذاشتن کاربران که رای را رد می کنند ، این ارزش ها را به اشتراک می گذارند.
این نوع فرهنگ به تزوس شهرت دارد که به عنوان یک گروه عالی مدیریت اداره می شود.

تجارت با ارز تزوس

شاید بخاطر همه این چالش ها ، مشاغل انتقال ارز از طریق رمزپایه بتوانند در ونزوئلا شکوفا شوند.یکی از این کارآفرینان ، که خواسته است فقط با نام او یعنی Jesús شناخته شود ، برای سکوی انتقال پول پرو و ونزوئلا Remesas محلی کار می کند.او گفت:ما ماهانه بین ۲۰۰،۰۰۰ تا ۳۰۰،۰۰۰ دلار دریافت می کنیم. او توضیح داد که چگونه این پلت فرم در حال حاضر مبلغی برای بیت کوین را معامله می کند ، بعداً برای والیوارا در ونزوئلا مبادله می شود.همانطور که معلوم است ، پردازش پرداخت فیات به کریپتو یک تجارت سودآور در ونزوئلا است.به گفته پلیس مهاجرت پرو ، این کشور دومین انتخاب برای مهاجران ونزوئلا است و تاکنون بیش از ۸۶۵،۰۰۰ ورود به آنجا رفته اند. حتی دولت نیکول مادورو اخیراً پلتفرم حواله های خود را راه اندازی کرده است که از پترو (PTR) مبتنی بر بلاک چین استفاده می کند.

Jess در ادامه گفت:

ترفند مبادله با بهترین سرعت استفاده از مخاطبین مستقیم است.

 

نتیجه گیری

اگر چه این پروژه با فرازو نشیب های زیادی برخوردار بوده است و با آن ها رو به رو شده اند ولی به نظر می رسد با انتشار نسخه آزمایشی این ارز فاصله گرفتند از مشکلات بوجود آمده . نسخه آزمایشی هنوز کار زیادی لازم دارد اما در واقع اعتماد به نفس را تقویت می کند و حاکی از آن است که پروژه هنوز زنده و سالم است.
تیم توسعه دخندگان این ارز در حال بهبودی آن هستند و این قول را داده اند که آینده ی درخشانی در انتظار آن ها است تا جایی که می توانند با بیت کوین رقابت تنگاتنگی داشته باشند و در آینده نیز جای آن را بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *