اولین هاوینگ بیت کوین کش، زنگ خطر جدی

بر خلاف تصوری که پس از هاوینگ، برای افزایش قیمت نجومی داریم اینبار تحلیلگران ارزهای دیجیتال بر این باورند که هاوینگ بیت کوین کش میتواند زمینه سقوط آن را فراهم سازد. در این پست به بررسی این موضوع پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

با پیش بینی های اخیر، سوت پایان بیت کوین کش به صدا در میآید.

۱۶۰ روز تا هاوینگ بیت کوین کش باقی نمانده و عده ای بر خلاف هاوینگ بیت کوین انتظار دارند این هاوینگ میتواند تا سقوط کامل بیت کوین کش ادامه یابد. هاوینگ اتفاقی است که با رخ دادن آن پاداش استخراج نصف میشود.
دان هلد، مدیر توسعه کسب و کار صرافی کراکن در صحبت‌های خود در ارتباط با هاوینگ بیت کوین می‌گوید:

هاوینگ برای بی کش (Bcash) فاجعه بار خواهد بود.

 اصطلاح بی کش در نوع خود جالب به نظر میرسد. هلد این فرایند سقوط و نابودی بیت کوین کش را اینگونه تحلیل میکند. در ابتدا هاوینگ افاق میافتد و پاداش استخراج به نصف تبدیل میشود. سپس ماینرها ناامید به سمت بیت کوین به دلیل الگوریتم مشابه SHA-256  هجوم می آورند و شبکه بیت کوین کش به شدت افت میکند و حمله ۵۱ درصدی اتفاق می افتد.

اولین هاوینگ بیت کوین کش، زنگ خطر جدی

هاوینگ لایت کوین درس عبرتی برای بیت کوین کش

با نگاهی به هاوینگ لایت کوین (LTC)، می‌توان از آن درس گرفت. اخبار خوب بسیاری پیش از رخداد هاوینگ این ارز منتظر شد و باعث شد تا قیمت آن از ۲۲ دلار تا ۱۴۰ دلار برسد. اما در ماه منتهی به هاوینگ، قیمت لایت کوین کاهش یافت و تا ۸۰ دلار هم پایین آمد.

ماینرها هم شبکه لایت کوین را ترک کردند و هش ریت این شبکه از ۵۰۰ تراهش بر ثانیه به حدود ۲۰۰ تراهش بر ثانیه رسید. خرید دستگاه‌های L3، با وجود کم شدن پاداش شبکه و رسیدن آن به ۱۲٫۵ لایت کوین، دیگر برای ماینرها جذاب نبود و در نتیجه این رخداد، امنیت شبکه لایت کوین به نسبت امنیت آن پیش از هاوینگ، به مراتب کمتر است.

نکته اینجاست که در مورد لایت کوین، دارندگان دستگاه L3 زیادی وجود ندارد که بخواهند کنترل شبکه را به دست بگیرند. اما در خصوص بیت کوین کش، این احتمال هست که بخشی از قدرت پردازشی شبکه بیت کوین به شبکه بیت کوین کش وارد شود و یک حمله ۵۱ درصدی در این شبکه اتفاق بیافتد.

 

حتی با وجود هش ریت ۲٫۶ کوئینتیلیون هش بر ثانیه و حمایت بیت مین، همچنان شبکه بیت کوین کش در معرض خطر است. حالا فکرش را بکنید با هاوینگ و خروج ماینرهای بیشتر از شبکه، چه بر سر احتمال حمله به شبکه بیت کوین کش خواهد آمد. فعلا ماینرهای این شبکه به فکر خرابکاری نیافتاده‌اند!

با افزایش ۲۳ درصدی قیمت بیت کوین کش در این هفته، در حال حاضر هر واحد از این ارز در حدود ۲۸۰ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات روزانه بیت کوین کش نیز به ۳٫۸ میلیارد دلار رسیده است. این رقم بیشترین حجم معاملات بیت کوین کش در سه ماه اخیر است.

منبع: BITCOINIST

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *