در سال های اخیر نام بیت کوین در سراسر دنیا بر سر زبان ها افتاده و افراد زیادی به تحقیق درباره این موضوع پرداخته اند پاسخ کاملی دررابطه با اینکه بیت کوین چیست نمی توان داد اما می توان گفت که بیت کوین یک نوع پول است مثل طلا و نقره که قبل تر ها  برای تجارت و مبادله استفاده میشد که بعدتر اسکناس و کارت های بانکی جایگزین آن ها شد تمام این ابزار ها در برهه ای از تاریخ نقش پول را در تبادلات انسان ها داشته اند. بیت کوین هم یک نوع وسیله تجارت است بااین تفاوت که این تجارت در حوزه اینترنت انجام می شود و بیشتر به تراکنش های بانکی شبیه است .

بیت کوین چیست؟

درسال ۲۰۰۸ بعذ از بحران اقتصادی آن زمان مفهوم جدیدی از پول به نام بیت کوین مطرح شد که به عقیده اقتصاددانان بزرگ جهان می تواند شروع کننده تحول آینده اقتصاد دنیا باشد.این مفهوم جدید توسط شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو ساخته شد و که اکنون که حدود ده سال از تولد بیت کوین می گذرد  هنوز هم هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو مشخص نشده ساتوشی ناکاموتو یک فرد۳۷ ساله از ژاپن است اما به این دلیل که هیچ نشانی از زبان ژاپنی در این نرم افزار نیست به همین دلیل تردید هایی دراین رابطه به وجود آمده است .

 

بیت کوین یک نوع ارز دیجیتال است که هیچ گونه شکل یا فرم فیزیکی ندارد و فقط به صورت دیجیتالی و غیرمتمرکز منتقل می شود غیر متمرکز یعنی اینکه هیچ شخص یا نهادی آن را کنترل نمی کند،هیچکس مالک اصلی آن نیست وهیچ شخصی به تنهایی نمی تواند کنترل شبکه را در دست داشته باشد.

بیت کوین در بستر یک پایگاه داده به نام بلاک چین فعالیت می کند. بلاک چین یک دفتر دیجیتال است که تمامی تراکنش های بیت کوین روی این دفتر ثبت می شوند و غیرقابل تغییر هستند هر شخصی که وارد شبکه بیت کوین میشود یک کپی کامل از بلاک چین هم دریافت می کند. بیت کوین ها در نرم افزاری به نام کیف پول( wallet) ذخیره می شوند

راه های به دست آوردن بیت کوین

ساده ترین راه برای به دست آوردن بیت کوین خرید آن است شما می توانید این ارز دیجیتال را از طریق اشخاص یا انواع صرافی های در دسترس خریداری کنید برای پرداخت هم می توانید از انواع ارزهای دیجیتال یا حتی تبادل بابیت کوین و پول نقد و کارت اعتباری استفاده کنید اما برای دریافت بیت کوین شما به کیف پول بیت کوین احتیاج دارید.

در یکی دیگر از روش های کسب بیت کوین شما می توانید بیت کوین را به عنوان حقوق دریافت کنید در حال حاضر بسیاری از کمپانی ها حقوق کارمندهای خود را از طریق بیت کوین پرداخت می کنند .

یکی دیگر از روش ها شما می توانید سرویس پرداخت آنلاین فروشگاه خود را بیت کوین انتخاب کنید و مشتریان شما پرداخت های خود را از طریق بیت کوین انجام دهند

مهم ترین راه به دست آوردن بیت کوین استخراج آن است چندسال پیش هرشخصی با داشتن کامپیوتر می توانست بیت کوین استخراج کند اما در حال حاضر این چنین نیست گسترش سریع این ارز و افزایش نرخ آن باعث شد که کمپانی های بزرگی وارد شوند و بادستگاه های مخصوص وقدرتمند به استخراج بیت کوین بپردازند.و همین امر باعث به وجود آمدن مشکل در استخراح و بالارفتن هزینه های انرژی شد و به علاوه میزان استخراج بیت کوین  به دلیل محدود بودن تعدادبیت کوین  به طور مداوم درحال کاهش است.

استخراج یا ماینینگ چیست؟

استخراج بیت کوین یکی از اصلی ترین دغدغه های این ارز دیجیتال است استخراج کنندگان نقش حیاتی در تامین امنیت تراکنش های بیت کوین دارند.اگر ماینر ها نباشند شبکه مورد حمله قرار می گیرد استخراج بیت کوین از طریق کامپیوترهای خاصی انجام میشود. وظیفه ماینرها تامین امنیت این شبکه است کار ماینرها با حل کردن یک محاسبات پیچیده انجام می شود که با به دست آوردن جوابی درست و انجام تراکنش ها،بیت کوین جدید جایزه میگیرند.در واقع بااین کار بیت کوین تولید می کنند به همین دلیل به کار آن ها استخراج گفته می شود.

راه های استخراج بیت کوین

راه های استخراج بیت کوین

اگر می خواهید از طریق استخراج بیت کوین کسب درآمد کنید نیاز است که بهترین سخت افزار استخراج بیت کوین را بسته به شرایط خود انتخاب کنید.

مسایل مهمی که هنگام خرید سخت افزار استخراج بیت کوین باید توجه کنید میزان قدرت هش،میزان مصرف برق،میزان دمای اطراف و هزینه اولیه خرید دستگاه است.

 

استخراج ابری بیت کوین

اگر به دنبال روشی ساده برای استخراج بیت کوین هستید قطعا استخراج ابری بهترین گزینه است

این روش در مقایسه با استخراج با دستگاه های قدرتمند سود دهی کمتری دارد اما می تواند پاسخگوی نیاز شما باشدزیرا نیاز به مهارت و دانش فنی و انجام کارفیزیکی و فضای فیزیکی ندارد.

در استخراج ابری شما نیاز به داشتن دستگاه های قدرتمند ندارید بلکه کافی است یک حساب کاربری در سایت شرکت هایی که بیت کوین استخراج می کنند داشته باشید که بتوانید حساب کاربری خود را مدیریت کنید شما فقط کافی است کمی زبان انگلیسی بدانید از طریق جستجو در سایت های مختلف می توانید نام شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند را پیداکنید و کار خود را شروع کنید.

استخراج ابری بیت کوین به سه روش انجام می شود:

استخراج میزبانی Hosted Mining

شما دراین روش می توانید یک دستگاه استخراج کننده اجاره کنیدیا بخرید و به استخراج بیت کوین بپردازیددراین روش شما نیازی نیست هزینه زیادی برای حفظ و نگهداری دستگاه بپردازید زیرا این سیستم در جایی به دور از شما در حال استخراج است.

قدرت هش اجاره ایی: شما در این سیستم یک کامپیوتر یا سیستم فیزیکی اجاره می کنید و در محل زندگیتان به استخراج بیت کوین می پردازید.

استخراج میزبانی مجازی Virtual Hosted Mining: دراین روش شما به صورت مجازی یک سیستم را اجاره می کنید و نرم افزارهای مخصوص استخراج بیت کوین را بر روی آن نصب می کنید.

راه های استخراج بیت کوین

مزایای این روش:

-پرداخت هزینه کم

-صرفه جویی در وقت

-خلاص شدن از هزینه های برق

-نیاز به هزینه های سنگین برای نگهداری سیستم ندارد.

-نیاز به کارفیزیکی یا فضای فیزیکی خاصی ندارد.

معایب این روش:

-شما این سیستم را اجاره کرده اید بنابراین نمی توانید در آینده این سیستم را به فروش برسانید

-خطرکلاهبرداری

-نداشتن کنترل کافی برروی دستگاه ها

-چون شما شخصا مالک این سیستم نیستید بنابراین سود کمتری به دست می آورید.

راه های استخراج بیت کوین

فارم ماینینگ

فارم ماینینگ فضایا سوله ای است که به ماین کردن ارزهای دیجیتال می پردازد فارم می تواند یک زیرزمین در خانه شما یا یک انباربزرگ با چندین هزار ماینر باشد فارم ها دارای سیستم خنک کننده تجهیزات و منبع تغذیه هستن که چندین نفر آن هارا مدیریت می کنند. در اصل ماینینگ یک معامله است که به یلاک چین اضافه می شود  ماینینگ فرآیند تایید و ثبت تراکنش هاست تراکنش ها در بلاک ها ثبت می شوند یکی ازبهترین راه های کسب درآمد بیت کوین ماین کردن آن است ماینینگ بیت کوین فرآیندی است که طی آن بیت کوین های جدید واردشبکه بلاک چین می شوند ماینر ها برای هربار ماین کردن یک بلاک کامل ۱۲٫۵ بیت کوین پاداش میگیرند.

راه اندازی فارم ماینینگ

قبل از راه اندازی یک فارم ماینینگ باید ابزارهای موردنیاز آن را بشناسید :

۱-شما به یک تیم طراح و مشاور نیاز دارید:شما باید قبل از تهیه تجهیزات مشخص کنید که سرمایه شما در چه زمانی برمی گردد علاوه براین نیاز به یک طرح فنی دارید تا امنیت سرمایه شما را تضمین کند و بتواند با صرف کمترین هزینه منابع انرژی و تهویه را برای شما تامین کند زیرا تهیه طرح فنی نیازمند متخصصانی است که تجربه و دانش لازم را در این زمینه داشته باشند.

۲-کیف پول: کیف پول یک برنامه بر روی موبایل شما یایک برنامه تحت وب که دارای رمز عبور است و بیت کوین های شما را ذخیره می کند.

۳-نرم افزار ماینینگ: شما می توانید نمونه هایی از نرم افزار هایی که ماینر هارا پشتیبانی می کنند را داشته باشید.

۴-عضویت در یک استخر ماینینگ: همان طور که قبلا گفته شد ماینر ها قدرت محاسباتی خود رابرای کامل کردن یک بلاک روی هم می گذارند و وقتی که تکمیل شد بیت کوین پاداش میگیرند که در واقع این عمل به واسطه سرورهایی به نام استخر انجام می شود.

۵-ریگ ماینینگ یا ایسیک ماینر: در حال حاضر ماینرهای حرفه ای برای ماینینگ کردن از ماشین های ایسیک استفاده می کنند

۶- منبع انرژی: شما برای فارم ماینینگ بسته به مقیاس فارم خودو نوع سخت افزار نیاز به برق دارید علاوه بر آن به تجهیزاتی نیازداریدکه بتوانداز سرمایه شما در برابر مشکلاتی که ممکن است در حین کار برای شما پیش بیایدا محافظت کند.

۷-تجهیزات تهویه و خنک کننده: تجهیزات ماینینگ گرمای زیادی را تولید می کند شما برای کنترل این حرارت و انتقال ان به بیرون از محیط فارم نیازمند تجهیزات خنک کننده هوا و آب و روغن های ویژه انتقال حرارت دارید

راه های استخراج بیت کوین

ریگ ماینینگ

ریگ ماینینگ مجموعه ای از سخت افزارهای رایانه ای است که برای استخراج ارزهای دیجیتال مورداستفاده قرار میگیرد ریگ ماینینگ به انجام عملیات پردازش استخراج می پردازد.

ریگ ماینینگ نیاز به کارت گرافیکی دارد کارت گرافیکی توان پردازشی رابالا می برد کارت گرافیک برای انجام کارهای تکراری استفاده می شود و همین امر باعث می شود گزینه مناسبی برای انجام محاسبات مربوط به استخراج باشد البته برای ساخت یک ریگ ماینینگ علاوه بر کارت گرافیک به یک مادربورد خوب هم نیاز است.شما برای استفاده از ریگ ماینینگ برای استخراج رمزارزها باید به هزینه های اولیه و جاری توجه کنید مثل هزینه های برق مصرفی زیرا همانطور که میدانید فرآیند استخراج برق زیادی را مصرف می کند این هزینه اصلی ترین هزینه جاری برای استخراج از طریق ریگ ماینینگ است. هزینه دیگری که باید در نظر بگیرید هزینه خرید تجهیزات ریگ ماینینگ است شما می توانید ریگ ماینینگ را یابه صورت پیش ساخته و یابه صورت مونتاژ توسط اشخاص تهیه کنید.

 

نتیجه گیری

اگر علاقه مند به دست آوردن بیت کوین هستید میتوانید از روش های ذکرشده علاقه خود را پیگیری کنید اما این راهم درنظر داشته باشیذ که با توجه به محبوبیتی که بیت کوین در طی این سالیان کسب کرده و روز به روز هم به محبوبیتش اضافه می شود استخراج کردن آن هم دشوار می شود پس برای شروع این کار از همین حالا و متناسب با شرایط و میزان سرمایه خود شروع کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *