عرضه ارز دیجیتال ملی چین در آینده ای نزدیک

در خبرهای متعدد به وفور دیدیم با اینکه چین تولید کننده دستگاههای استخراج بیت کوین است اما دولت این کشور به شدت با خرید و فروش بیت کوین مخالفت میکند. جالب است بدانید بیت کوین آن چنان توانسته بازار را تحت سلطه خود قرار دهد که دولت چین برای مقابله با بیت کوین، تصمیم به ساخت ارز دیجیتال ملی گرفته است.

با توجه به اینکه چین یکی از قدرت های بزرگ اقتصادی دنیا است تصمیم گرفته تا سال آینده از ارز دیجیتال خود رونمایی کند.

 

ایجاد قوانین رمزارز در چین

علیرغم ممنوع بودن ارز بیت کوین در چین کنگره ملی چین در حال حاضر قوانین جدیدی را برای عرضه ارز حود به تصویب رسانده است. قانونی که قرار است در سال آینده به اجرا درآید. در همین راستا طبیعی است که بانک مرکزی چین از آن به شدت حمایت میکند.

این ارز دیجیتالی با سیستم عامل های پرداخت موبایل مانند Alipay و WeChat Pay کار خواهد کرد.

باره چین تلاش کرده بود تا بتواند جلوی ارزهای دیجیتال بخصوص بیت کوین را بگیرد اما در حال حاضر چاره جز ایجاد رمز ارز خود ندارد و اعلام شده است پکن سخت در انجام اقدامات مهم و اصلی خود برای افزایش تحقیقات و نوآوری در زمینه فناوری «بلاک چین» (blockchain)  است.

 

فناوری بلاک چین اساس رمزارزها

بلاک چین یک سیستم ثبت اطلاعات و گزارش توزیع شده و به صورت غیرمتمرکز است. بیت کوین اولین کاربرد از این فناوری بود و از بلاک چین برای ذخیره اطلاعات دارایی کاربران بهره برد. رمزنگاری در اصل روشی برای محافظت از اطلاعات مانند گذرواژه‌ها از طریق استفاده از کدها است و در واقع ستون فناوری بلاک چین را تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری “شین‌هوا” رسانه دولتی چین، این قانون جدید که قرار است از اول ژانویه ۲۰۲۰ اجرایی شود با هدف “تسهیل توسعه تجارت رمزنگاری و تأمین امنیت فضای مجازی و اطلاعات” طراحی شده است. هدف از طراحی این قانون همچنین حمایت از حقوق مالکیت معنوی در رمزنگاری و پشتیبانی از تحقیقات علمی و فناوری در این زمینه است.

منبع: ای.بی.سی نیوز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *